Festival Alternativa

Festival Alternativa


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Festival Alternativa 
Pražský festival Alternativa již tradičně předvede avantgardní dramaturgii, kde se soudobá vážná hudba představí po boku živelné improvizace a temného ambientu. Prostory MeetFactory se letos propojí s 27. ročníkem festivalu na všechny čtyři dny v jeden tepající celek od pátku do neděle 1.–3. listopadu s říjnovým předvečerem pod kuratelou spolku Jednota.

Program:
26.10.2019, Praha, MeetFactory
Každoroční žezlo kurátorů festivalového předvečera převezme pražské sdružení nezávislých promotérů Jednota a 26. října bude mít českou premiéru nový projekt zcela zásadní postavy experimentálního dubstepu a jiných basových odnoží Sama Shackletona. V Tunes of Negation bude s pianistou Takumi Motokawou a hráčem na marimbu Raphaelem Meinhartem zkoumat spirituální a tribální motivy. Ducha hypnotického minimalismu uctí též britské postindustriální legendy Zoviet France se svou tvorbou jak z paralelní reality, kde můžou zároveň koexistovat šamanské rituály a parní pohon. Předskakovat jim budou duo Intervalle, složené z bratrů White Wigam a False Trance, a DJ Umresh se svým IBM industriálním setem.

1.-3.11.2019, Praha, MeetFactory
První festivalový večer ovládne magie slovanského folku psychedelického tělesa Księżyc, mistr analogové elektroniky Valerio Tricoli rozvibruje druhý večer a hlukový večírek povede Thomas Ankersmit s novým sólovým projektem Perceptual Geography věnovaný legendární zvukové umělkyni Maryanne Amacher.

V pátkový večer se také představí francuzský hudebník Peter Orins, který za pomoci softwéru bude recyklovat arytmické a hlučné bicí a vznikne tak jedinečné improvizační sólo, které není sólo.

Pro další informace navštivte www.alternativa-festival.cz.