Akademie Versailles

Akademie Versailles


Zahajovací přednáška (Benoît Dratwicki): 18. února 2020 v 10h

Závěrečný koncert: 23. února 2020 ve 14h, v sále Pražské konzervatoře

Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Od 18. do 23. února se koná čtvrtý ročník mistrovských interpretačních kurzů Akademie Versailles. Tento mezinárodní vzdělávací projekt zaměřený na interpretaci francouzské barokní hudby a specifika její dobové interpretace pořádá Collegium Marianum ve spolupráci s Centrem barokní hudby ve Versailles (CMBV), Pražskou konzervatoří a Francouzským institutem v Praze. Je součástí dlouhodobé spolupráce mezi Collegiem Marianem, Francouzským institutem v Praze a prestižním CMBV, jehož úkolem je zachování a šíření dědictví francouzské barokní kultury. Akademie Versailles je doprovodnou akcí mezinárodního hudebního festivalu Letní slavnosti staré hudby.
 
Letošní ročník Akademie Versailles bude věnován nastudování a koncertnímu provedení s jevištní akcí barokní opery Jeana-Baptista Lullyho Atys (1676). Studenti představí výsledek své práce na závěrečném koncertu 23. února 2020 ve 14h, v sále Pražské konzervatoře, Na Rejdišti 1, Praha 1 (vstup od řeky, Dvořákovo nábřeží 2). Vstup na koncert je zdarma na základě povinné registrace zde.

Akademii Versailles zahájí 18. února 2020 v 10h (taktéž v budově Pražské konzervatoře) odborná muzikologická přednáška na téma Lully, Atys, and the French Baroque Opera, již prosloví Benoît Dratwicki, umělecký ředitel CMBV. Vstup na přednášku je volný na základě povinné registrace na: josefina@collegiummarianum.cz.

Kurzy povedou lektoři: 
Alexis Kossenko – orchestr, hudební nastudování, dirigent
Chantal Santon-Jeffery – sólový zpěv, interpretace, ornamentika
Deda Cristina Colonna – režie, gestika, jevištní pohyb
Benoît Dratwicki – deklamace, rétorika, výslovnost staré francouzštiny

Kontakt: festival@collegiummarianum.cz 
Web: www.akademie-versailles.cz