Setkání se spisovatelem Pierrem Michonem, laureátem Ceny Franze Kafky 2019

Setkání se spisovatelem Pierrem Michonem, laureátem Ceny Franze Kafky 2019


Simultánně tlumočeno z francouzštiny do češtiny a naopak.
Nutná rezervace míst.

Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Francouzský institut v Praze zve na setkání s Pierrem Michonem, významným francouzským spisovatelem a laureátem Ceny Franze Kafky.

Pierre Michon vstoupil do literárního života ve věku třiceti devíti let vydáním knihy Vies minuscules, za níž obdržel cenu Prix France Culture v roce 1984. Později prohlásil, že tato kniha ho „zachránila“: buď se stal spisovatelem, nebo se stal tulákem. Následoval soubor krátkých textů o osudu Arthura Rimbauda Rimbaud le fils, pak, v romantickém duchu, knihy La Grande Beune a Abbés (v českém překladu Opati, Paseka, 2007). V díle Vie de Joseph Roulin vypráví příběh o pošťákovi, jenž byl šestkrát modelem Vincentu van Goghovi, a měří tak propast mezi bídou, utrpením malíře z Auvers-sur-Oise a nepředstavitelnou budoucností jeho obrazů po jeho smrti. Za svou knihu Onze získal Cenu Akademie. 

Díla Pierra Michona lze číst nahlas, protože jejich muzikálnost je citlivá a výstižná. Jeho poetičnost prózy by mohla ztělesňovat moderní verzi písní předávaných dříve trubadúry. Prostřednictvím jeho slov lze číst naléhavou potřebu oživit neznámé bytosti, ty, na které historie zapomněla, ale které naplňují náš život. Jako by literatura dávala životu spravedlnost.

V rámci literárního festivalu „Umění předávat“ a ve spolupráci se Společností Franze Kafky a Knihovnou Václava Havla.
Simultánně tlumočeno z francouzštiny do češtiny a naopak.
Nutná rezervace míst.