Lionel Ménard et Lenka Vagnerová & Company: Než vše začalo...

Lionel Ménard et Lenka Vagnerová & Company: Než vše začalo...


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Pojďme si společně představit, že by naše první vzpomínky sahaly do doby před narozením, do doby, kdy jsme ještě byli ukryti v matčině břiše. Vše, co jsme zapomněli, nebo čemu jsme nepřikládali žádnou váhu, by se nám mohlo stát zdrojem neuvědomělé moudrosti a instinktivní energie. Staňme se po dobu představení dětmi a položme si otázku: „Přijíždí vlak na pražské nádraží, nebo je to nádraží, které přijíždí k vlaku?“

Mimodrama Než vše začalo… je syntézou herectví, pantomimy, tance, loutkohry a magického vizuálna. Autorská inscenace režiséra Lionela Ménarda a souboru Lenka Vagnerová & Company vznikla v koprodukci s Městskými divadly pražskými.

Budu vám vyprávět jeden velmi starý příběh, tak starý, že si již ani nevzpomínám, zda je o mně, nebo o vás. Tento příběh je složen ze střípků, které jsou podobné špičce ledovce, jež vyčnívá nad hladinou. Zbytek, který zůstane naším zrakům navždy skrytý, je místem, kde se setkává to viditelné i to neviditelné z každého z nás.

Uprostřed vesmíru existuje pustá, širá pláň z bavlny, život na ní je plný nepředvídaných událostí. Její obyvatelé se společně vydávají na devítiměsíční pouť, ale nikdo si nemůže být jistý, zda ji zvládne. Ti obyvatelé jsou čtyři: budoucí děťátko, tatínek, maminka a průvodce obvykle označovaný jako malý princ.

Dítě, které se chystá na svět, si není jisté, jestli přežije svou malou smrt, rodiče neví, zda jsou na tuto událost ve svém životě již připraveni, a malý princ netuší, zda dokáže předat rodičům všechna poselství včas.

Lionel Ménard

Inscenace je vhodná pro děti od druhého stupně ZŠ

www.Mestskadivadlaprazska.cz

Městská divadla pražská – Divadlo ABC, Rokoko a Komedie – jsou novým partnerem IF Pass a nabízejí od 21. listopadu 2018 exkluzivní 10% slevu na inscenace francouzské provenience: Konkurz, Otec, Premiéra mládí Tančírna 1918-2018, Znovusjednocení Korejí, Než vše začalo… a na všechna taneční představení souboru Lenka Vagnerová & Company.

Vstupenky zde

Více informací na PARTENAIRES IFPASS