MyFrenchFilmFestival již pojedenácté!

MyFrenchFilmFestival již pojedenácté!


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.
Od 15. ledna do 15. února 2021 probíhá již jedenáctý ročník festivalu francouzských filmů on-line
Festival nabízí celkem 33 filmů na platformě www.myfrenchfilmfestival.com

V soutěžní sekci je zařazeno deset celovečerních a deset krátkých filmů. Mezi nimi například romantická komedie režisérky Hafsie Herzi Tu mérites un amour či drama Les Filles de joie s Noémi Lvovsky a Sarah Forestier v hlavních rolích. Festival letos nabízí také tři experimentální VR snímky a nezapomíná ani na klasiku. Na programu je film Jeana Cocteaua Orfeus či krátkometrážní snímek Arnauda Desplechina Život mrtvých. V soutěžní porotě zasedá italský dokumentarista Gianfranco Rosi, nositel Zlatého medvěda z Berlinale 2016 za snímek Fuocoammare, režisérka filmu Papicha Mounia Meddour či kostýmní výtvarnice a ředitelka distribuční společnosti Tamaris Rosalie Varda, producentka filmu Visages, villages francouzské režisérky Agnès Vardové a výtvarníka JR.
Všechny krátké filmy jsou dostupné zdarma po celém světě. Cena za zhlédnutí jednoho celovečerního snímku je 1,99€. Festivalový balíček s přístupem ke všem filmům je možné zakoupit za 7,99€.
MyFrenchFilmFestival přináší letos pestrý výběr francouzských filmů v osmi programových sekcích: Crazy Loving Families, True Heroines, Frech Ghost Stories, On the Road, Love is Love, Kids Corner a New Horizons.
Všechny filmy jsou dostupné s titulky v deseti jazykových verzích.