Interaktivní světelná instalace 2021 VŠICHNI SPOLU

Interaktivní světelná instalace 2021 VŠICHNI SPOLU


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

U příležitosti Noci myšlenek, která se koná ve více než 200 městech po celém světě, Francouzský institut v Praze připravil interaktivní světelnou instalaci českého umělce Jana Poše z LED světel nízké spotřeby, která bude umístěna na fasádě institutu.
Světelná instalace, která zdůrazňuje architektonické prvky budovy, je poctou dlouhé tradici používání reklamních neonových světel na Václavském náměstí, z nichž první byly instalovány počátkem 20. let 20. století a které lze obdivovat ještě dnes.
Tato dynamická a interaktivní instalace si klade za cíl obnovit umělecký dialog s obyvateli Prahy, přáteli a studenty Francouzského institutu, po roce poznamenaném sociálním odstupem.

Staňte se i vy autory poetických vzkazů a humorných nápadů, které budeme moci zobrazit na fasádě Francouzského institutu! 

1/ Napište svůj vzkaz, který okamžitě na fasádě uvidíte!
Světelné rámy budou od 28. ledna zobrazovat grafické animace i sérii zpráv ve francouzštině a češtině. K tomuto obsahu může každý přidat spontánní příspěvky. A to buď pomocí QR kódu na plakátu na fasádě institutu nebo prostřednictvím webové stránky www.ifp.cz a sociálních sítí Francouzského institutu v Praze (Facebook, Instagram, Twitter). Můžete si vybrat z nabízených slov a svůj vzkaz okamžitě spatříte svítit na fasádě. 

2/ Zúčastněte se soutěže nazvané Měsíc nápadů!
Každý týden od pondělí do pátku můžete vytvářet svá vlastní slova a věty, francouzsky nebo česky. Vaše nápady nám nabídněte pomocí online formuláře. Podrobnosti k soutěži a ceny naleznete zde.
Buďte kreativní, protože musíte vytvářet vaše vzkazy jen s použitím následujících možností:
slova, která mají maximálně 5 znaků sestavených pouze z písmen A B C E F H I L O P S U J G Z a / nebo číslic od 1 do 9.


Umělec
Jan Poš
se narodil v roce 1996, žije v Praze a v současné době studuje na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v ateliéru Time Based Media. Jeho volná tvorba v současnosti představuje vzájemnou syntézu světla, zvuku, pohybu a prostoru, ve kterém se dílo nachází. Právě reakce na prostředí a site specific situace jsou hlavními prvky inspirace pro jeho tvorbu.
Ve spolupráci s Janem Vanišem, Andrejem Kontrou (Lord) a Nathanem Němcem připravil interaktivní světelnou instalaci s názvem 2021 Všichni spolu, která vnáší světlo do současné pochmurné doby. 
 

Interaktivní světelná instalace Francouzského institutu v Praze je k vidění od čtvrtka 28. ledna do pátku 26. února 2021 vždy od 17:00 do 20:00 hodin.