Setkání se spisovatelkou Anne Delaflotte Mehdeviovou: Divadlo světla

Setkání se spisovatelkou Anne Delaflotte Mehdeviovou: Divadlo světla


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.
22. 9.
Avoid Floating Gallery
Zdarma
23. 9.
Coffee Library
Zdarma
25. 9.
Svět knihy Plzeň
Zdarma


Francouzský institut v Praze a nakladatelství Argo vás zvou na tři setkání s Anne Deloflotte Mehdevi u příležitosti vydání jejího nového románu Divadlo světla, který se odehrává v barokní Praze.

Místa setkání:
●    22. září, 18h : Floating Gallery Avoid , Výtoň, 12000 Praha
●    23. září, 17h : Coffee Library, Biskupské nám. 842, Olomouc
●    25. září, 16h : Svět knihy Plzeň

Anne Delaflotte Mehdevi (* 1967) je francouzská spisovatelka, která v Praze prožila bezmála dvacet let. V roce 1993 si s manželem v Praze otevřeli mezinárodní knihkupectví s kavárnou U Knihomola, později se zde vyučila starému knihařskému řemeslu. V roce 2008 vyšel Anne Delaflotte Mehdevi první román Knihařka od brodu (La Relieuse du gué), její poslední kniha Divadlo světla (Le Théâtre de Slavek, 2018) je v pořadí už jejím sedmým románem. Vychází v překladu Danuše Navrátilové v nakladatelství Argo.

„Barokní Praha, počátek 18. století. Slávek je jediným dítětem stavebního mistra, dílovedoucího, který pracuje pro význačné architekty, již na další staletí výrazně mění tvář města. Slávkova rodina přežije mor a před ním samotným se otevírá nadějná budoucnost, pak ho však málem připraví o život střet s kočárem. Slávek má štěstí v neštěstí: nehodu přežije s ochrnutýma nohama, ale kočár patří vzdělanému, uměnímilovnému a bohatému šlechtici, hraběti Františku Antonínu Šporkovi. Ten se stane Slávkovým ochráncem, pomůže mu získat vzdělání a posléze i práci.“
Knihu pokřtí Lenka Horňáková-Civade.

Francouzsky a česky, tlumočení zajištěno.

Vstup volný v rámci kapacity. Prodej knih na místě za zvýhodněnou cenu.