Praha etc… - Michael W. Pospíšil.

Praha etc… - Michael W. Pospíšil.


Komentovaná prohlídka 15. 6. v 18:00.
Do 4. 7. 2020

Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Michael W.Pospíšil se narodil v roce 1955 jako Čech a později přijal i francouzské občanství.

Jako dítě hrál v několika významných českých filmech, například v Až přijde kocour Vojtěcha Jasného nebo v Ukradené vzducholodi Karla Zemana.

Hned po absolvování prestižní Filmové akademie múzických umění  (FAMU) v roce 1980 se stěhuje do Francie, aby tam žil se svou francouzskou manželkou Marie-Paule.

Pracuje tady jako režisér, producent, scénarista, střihač a kameraman pro francouzské televizní stanice a pro různé velké firmy a státní úřady. V roce 2000 začíná jeho kariéra v kulturní diplomacii, když se stává ředitelem Českého centra v Paříži (2000-2007 a 2011-2016) a v Sofii (2007-2009) a poté i generálním ředitelem celé sítě Českých center (2009 - 2011). V roce 2005 je vyznamenán francouzským řádem Rytíře umění a literatury.

V roce 2016 se Michael W. Pospíšil vrací definitivně z Paříže do Prahy: žil tedy 31 let ve Francii a 31 let v České republice.

Fotografie je jeho vášní od dětství. Po několika výstavách ve Francii a v České republice, vychází letos jeho první fotografická monografie, Paris, Praha, etc…, v nakladateltsví KANT. Je to výběr snímků z posledních sedmi let, především z Paříže a z Prahy, ale i z dalších měst a zemí.

Výstava Praha, etc… představuje výběr fotografií z jeho rodného města a jiných míst v České republice. Současně s touto výstavou probíhá další výstava pod názvem Paris, etc… v pražské Leica Gallery.

Na podzim tohoto roku bude Michel W. Pospíšil mít velkou výstavu Paris, Praha, etc…v galerii G 4 v Chebu.

Přístup do sálu bude možný pouze při respektování hygienických opatření, která jsou spojená s epidemií Covid-19.