Audite Organum

Audite Organum


a Jean-Baptiste Dupont - varhanní recitál

Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

V bazilice svatého Jakuba v Praze probíhá od 1. srpna do 19. září 2019 Mezinárodní varhanní festival Audite Organum. V rámci programu největší pražské varhany rozezní přední umělci z Francie, Španělska, Spojených států a Japonska, z Ruska, Polska a České republiky.
Program a vstupenky: www.auditeorganum.cz 
Svatojakubské varhany jsou se svými 92 znějícím rejstříky (hlasy) a 8277 píšťalami největší v Praze. Jejich zvukové spektrum lze přirovnat k velkému symfonickému orchestru s více než 90 hudebníky. Původ nástroje spadá do počátku 18. století.


12. září v 19h
Jean-Baptiste DUPONT

Program: I. Stravinskij, J. S. Bach, M. Reger, Ch. M. Widor, improvizace
Mezi nejžádanější francouzské varhaníky své generace se řadí bezesporu Jean-Baptiste Dupont. Jeho zářivá kariéra zahrnuje koncertní vystoupení v Evropě, USA a Rusku. Na svých koncertech uvádí díla všech stylových epoch, je však i velmi žádaným improvizátorem. A právě v této disciplíně vede často mistrovské kursy a semináře. Pravidelně je zván do porot varhanních soutěží v Německu a Spojených státech amerických. Hru na varhany studoval v Toulouse nejprve na Institutu duchovní hudby, poté na konzervatoři a následně na Vysoké škole hudby a tance. V roce 2006 mu město Toulouse udělilo cenu Francoise Vidala. Je nositelem mnoha titulů ze soutěží. Je nositelem ocenění moskevských nadací Glinkovy a De Boni Arte. V současné době u firmy Hortus nahrává CD s kompletním dílem Maxe Regera. První díl se setkal s nadšeným ohlasem u kritiky v podobě zisku „Jardin des critique“. V roce 2012 vyhrál konkurz na místo titulárního varhaníka katedrály v Bordeaux, kde posléze založil společnost Cathedra, která se zabývá duchovní hudbou a obnovou varhan.