Paříž – Praha: módní tvůrci, kteří se dotkli věčnosti

Paříž – Praha: módní tvůrci, kteří se dotkli věčnosti


25. 4. - 20. 6. 18:30 - 18:00
Kino 35
 
Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Francouzský institut v Praze vám představuje nový přednáškový cyklus „ Paříž – Praha : módní tvůrci, kteří se dotkli věčnosti “. Přijďte se dozvědět více o největších osobnostech francouzského módního světa.

Čtvrtek  25. dubna v 18.30: Vášeň podle Yvese Saint Laurenta, přednáší Laurence Benaïm, novinářka, spisovatelka, autorka uměleckých biografií. Po přednášce bude ve 20.30 následovat film Yves Saint Laurent.

Čtvrtek 23. května v 18.30: Christian Dior, přednáší Frédéric Bourdelier, ředitel Brand Culture and Heritage módního domu Dior.

Čtvrtek 20. června v 18.00: Chanel, přednáší Serge Carreira, hlavní manager módní návrhářky Mary Katrantzou a pedagog na Sciences Po Paris

Prezentace výstavy. Zika Ascher bude předcházet přednášce 23. května. Ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze.

„Ze slunce, které je tak drahé módnímu domu Chanel, a z hvězdy, talismanu módního domu Dior, udělal Yves Saint Laurent ohňovou kouli, meteorit, který dál osvětluje celou galaxii, i po jeho smrti. V tom je jeho největší síla: stal se nejenom nelegitimním synem módních domů Chanel a Dior, dítětem okamžiku, času, stylu a módy, ale vynalezl i své vlastní esperanto, svůj způsob vidění, způsob, jak podtrhnout osobnost žen, které svékl tím, že je oblékl: matky, sestry, milenky. “

Vstup je volný v rámci kapacity sálu, doporučujeme rezervaci.

Simultánní tlumočení z francouzštiny zajištěno.