Audite Organum: David Cassan - varhanní recitál

Audite Organum: David Cassan - varhanní recitál


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

V bazilice svatého Jakuba v Praze probíhá od 6. srpna do 24. září 2020 Mezinárodní varhanní festival Audite Organum. V rámci programu největší pražské varhany rozezní přední umělci, mezi nimiž, i přes současnou situaci spojenou s pandemií covid-19, vystoupí a festival zahájí francouzský varhaník David Cassan.

Program a vstupenky: www.auditeorganum.cz 

Svatojakubské varhany jsou se svými 92 znějícím rejstříky (hlasy) a 8277 píšťalami největší v Praze. Jejich zvukové spektrum lze přirovnat k velkému symfonickému orchestru s více než 90 hudebníky. Původ nástroje spadá do počátku 18. století.

Program večera: J. S. Bach, C. Franck, J. Alain, L. Vierna, J. Guillou, improvizace na biblický text

Eklektický hudebník s mezinárodní reputací, David Cassan, je jednou z významných osobností mladé generace francouzských varhaníků. Vystudoval konzervatoř v Caenu a Národní konzervatoř hudby v Paříži a Lyonu, jeho profesory byli Thierry Escaich, Pierre Pincemaille, Philippe Lefebvre, François Espinass, Jean-François Zygel a Erwan Le Prado. V současné době se věnuje sólové kariéře nebo vystupuje s prestižními soubory. Tento kritiky uznávaný umělec se s nasazením zabývá celým varhanním repertoárem, se zvláštním zaměřením na dílo J. S. Bacha a francouzské skladatele 19. a 20. století. Je vášnivým a kreativním improvizátorem, pravidelně doprovází němé filmy na varhany nebo klavír.

David Cassan získal deset prvních mezinárodních cen. Vyučuje varhany na konzervatoři v Nancy a improvizaci na konzervatoři v Saint Maur-des-Fossés. V současné době je titulárním varhaníkem Grand-Orgue v Louvre Oratory v Paříži.