Landscape festival Praha

Landscape festival Praha


Krajina – město – veřejný prostor

Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Landscape festival Praha
Krajina – město – veřejný prostor

Osmý ročník festivalu opět obrací svou pozornost ke krajině pražského Žižkova. Jeho cílem je navázat na předchozí aktivity, které se odehrály na Nákladovém nádraží, na Vítkově a v Dolním Žižkově. Letos se zaměří předveším na veřejná prostranství dopravního uzlu nad Florencí u nástupu na Vítkov, cyklostezku pod Vítkovem, Ohradu, Židovské pece, Vrch Svatého kříže a mnohá další místa Prahy 3.

Formou architektonických intervencí a uměleckých instalací, výstav, debat a happeningů se festival snaží zdůraznit důležitost veřejného prostoru a zeleně pro město. Vyhledává degradované a diskutabilní plochy města, které mají potenciál stát se novými centry kulturního a společenského života. Tato místa se pak snaží site-specific instalacemi a happeningy oživit, kultivovat a nastínit jejich budoucí možný rozvoj. Hledá tak identitu těchto míst – reaguje na jejich problematiku a podtrhuje jejich lokální hodnoty.

Francie bude na festivalu zastoupena dílem Atletiská dráha na autech / La piste d'athlétisme sur les voitures Bufalina Benedetta.

Organizátorem festivalu je Galerie Jaroslava Fragnera, provozovaná spolkem Architectura. Více informací na www.gjf.cz

www.landscape-festival.cz