Festival ARENA Divadla bratří Formanů

Festival ARENA Divadla bratří Formanů


Od 14. do 24. června 2018 se uskuteční druhý ročník open air festivalu ARENA Divadla bratří Formanů. Festivalové městečko opět vyroste na Smíchovské náplavce u železničního mostu v Praze.

Letos bude festival desetidenní a nabídne i tvorbu mimo produkci Divadla Bratří Formanů. Petr Forman však přímo pro festival soubory a představení vybíral! Představí se švýcarský provazochodec David Dimitri, který vystupoval i v nejznámějším cirkusovém uskupení Cirque du Soleil. Jeho L´Homme Cirque je v současnosti nejslavnější one-man show ve světe nového cirkusu. V programu je i jedno z nejoriginálnějších představení na poli nového cirkusu: L´Absolu, unikátní metafyzický cirkus o vztahu člověka a přírody se odehrává v naprosto výjimečném prostoru pro diváky. Boris Gibé na něm pracoval 10 let, aby jej dovedl k naprosté dokonalosti. Představení mělo světovou premiéru teprve v říjnu 2017, na festivalu ARENA jej tak diváci uvidí jako jedni z prvních.

Zážitkem pro diváky bude také spolupráce festivalu s vyhlášenou cirkusovou školou FLIC z Turína, jejíž studenti v Praze připraví své absolventské představení pod dohledem světoznámého lektora nového cirkusu Roberta Magra „ušité“ doslova na míru prostor divadelní lodi TAJEMSTVÍ. Na festivalu nebude chybět ani oblíbené rodinné představení Aladin z dílny Matěje Formana.

Pro všechny návštěvníky je připraven doprovodný program v podobě dílen, divadelních představení, koncertů na souši i na lodi a průběžných výstupů účinkujících v areálu festivalu. Namátkou se diváci mohou těšit třeba na koncert FBQ, přijít si zatančit Milongu či se dozvědět něco o skateboardingu v Barmě.

Kromě kulturních zážitků na festivalu návštěvníci naleznou i dostatek příležitostí k občerstvení a ke strávení volného času. Neváhejte a přijďte zažít festivalové městečko s nezapomenutelnou atmosférou na Smíchovské náplavce.

Vstup do areálu je po celou dobu konání festivalu zdarma. Vstupenky na jednotlivá představení jsou v prodeji na portálu GOOUT.

Web: www.festivalarena.cz

FB: https://www.facebook.com/ARENADBF/