Arthur Honegger: Král David - Pražský filharmonický sbor

Arthur Honegger: Král David - Pražský filharmonický sbor


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Arthur Honegger: Král David 
Pražský filharmonický sbor


K oslavám 85. výročí si Pražský filharmonický sbor vybral zřídka uváděné oratorium KRÁL DAVID Arthura Honeggera (1892-1955). Pod vedením dirigenta Lukáše Vasilka se jako host představí pražskému publiku Vlámský symfonický orchestr a sólisté Kateřina Kněžíková (soprán), Markéta Cukrová (alt) a Ondřej Koplík (tenor). Partu vypravěče se ujme Jaromír Meduna

„Dramatický žalm“, jak bývá Honeggerův Král David nazýván, se i v zahraničí objevuje především na velkých koncertních pódiích. Jeho původní čtyřhodinová verze pro komorní soubor měla velký úspěch, ale dnes je téměř neznámá. Pražský filharmonický sbor uvádí verzi druhou z roku 1923 s vypravěčem, kterou v loňské sezoně představilo s velkým úspěchem ostravskému publiku na MHF Leoše Janáčka. Toto dílo má i třetí verzi pro velký orchestr, která je digitálně zaznamenána v podání PFS a České filharmonie pod taktovkou velkého propagátora Honeggera u nás, francouzského dirigenta Serge Bauda u společnosti Supraphon (1987).

Výroční koncert se uskuteční v sobotu 7. prosince 2019 v 19h30 ve Dvořákově síni Rudolfina. Součástí koncertu bude také výstava fotografií „Letem sborovým světem“ Martiny Kritznerové.

Držitelé členské karty IF Pass mohou využít speciální slevu 100 Kč na vstupenku. Více informací na IF Pass