Festival Letní slavnosti staré hudby

Festival Letní slavnosti staré hudby


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Program 20. ročníku Letních slavností staré hudby nás zavede mimo jiné do pařížských hudebních salónů 18. století a na dvůr francouzského krále.

I tento jubilejní ročník pokračuje v programové linii připravované ve spolupráci s prestižním Centrem pro barokní hudbu ve Versailles (Centre de musique baroque de Versailles – CMBV) a s laskavou podporou Francouzského institutu.

Vybrané francouzské projekty:

 

Pondělí 29.07.2019 | 20:00
Zámek Troja / U Trojského zámku 1, Praha 7

V zahradách múz
Hudba pařížských salónů 18. Století

Skladatele, jako jsou Louis-Nicolas Clérambault, Jean-Philippe Rameau, Jean-Joseph Cassanéa de Mondoville či André Danican Philidor, probudí k životu múzy vskutku exkluzivní: extravagantní Chantal Santon-Jeffery, éterická Jana Semerádová, elegantní Stéphanie Pfister a erudovaná Béatrice Martin, přičemž nemůže chybět rytíř violoncella Bruno Cocset.

Vstupenky

 

Úterý 06.08.2019 | 19:30
Rudolfinum / Dvořákova síň / Alšovo nábřeží 79/12, Praha 1 - Staré Město

Večer pro krále

Příběh osudové lásky na motivy francouzských barokních oper Hudebně-taneční představení

Slavnostní zakončení jubilejního 20. ročníku Letních slavností staré hudby bude láskyplným vyznáním francouzské barokní opeře, v níž se snoubí pěvecké umění s uměním tanečním.

Večer pro krále vypráví příběh dvou milenců v podání skvostných pěveckých sólistů Katherine Watson a Mathiase Vidala. Protagonisté putují fantaskními krajinami, jejichž obyvatelé – v našem případě dva taneční sólisté Anna Chirescu a Artur Zakirov – svým tancem osud pěvců glosují i ovlivňují.

Vstupenky