Arena 2019 festival Divadla Bratří Formanů: Cirkus Trottola a Jean-Paul Lefeuvre & Didier André

Arena 2019 festival Divadla Bratří Formanů: Cirkus Trottola a Jean-Paul Lefeuvre & Didier André


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Letos nabídne patnáctidenní festival Arena kromě novinek z produkce Divadla bratří Formanů také jednu světovou a několik českých premiér zahraničních představení. Do Prahy přijede jeden z nejznámějších cirkusových souborů Circus Trottola se svou zbrusu novou show „Campana“, kterou uvede v České republice úplně poprvé. Na diváky čeká také soubor s dlouhou historií Circo Ronaldo s představením plným jídla „La Cucina dell’Arte”. A francouzští Atelier Lefeuvre nabídnou v prostorách lodi Tajemství světovou předpremiéru s názvem „Parbleu!”.

Umělecký ředitel festivalu Petr Forman shrnuje hlavní myšlenku festivalu: „Festival ARENA se soustředí na propojování světů a jednotlivých projektů. S tím souvisí i koncepce oživení veřejného prostoru Smíchovské náplavky u železničního mostu. Oživení místa je pro nás stejně důležité jako program. Přejeme si vytvořit prostor, kde si návštěvníci mohou odpočinout, vychutnat začátek léta a spočinout v náručí přírody, snů a smělých i odvážných výprav do světa lidské fantazie.”

Neváhejte a přijďte zažít festivalové městečko s nezapomenutelnou atmosférou na Smíchovské náplavce. Vstup do areálu je po celou dobu konání festivalu zdarma.

Cirque Trottola

Světoznámé hvězdy nového cirkusu představují své dlouho očekávané představení Campana. Tato zbrusu nová show svou jedinečnou estetikou divákům nabídne pohled do vlastní duše a strhne je do víru emocí. Cirkusovými fanoušky milovaný soubor Cirque Trottola s velkým úspěchem pravidelně účinkuje i v České republice, na festivalu ARENA se však představí vůbec poprvé!

Více než patnáct let vytváří Cirque Trottola a jeho umělci jedinečnou estetiku využívající cirkus jako plátno k vykreslení lidské duše. Bonaventure Gacon je v dnešní době jedním z nejvyhledávanějších cirkusových umělců a ve spojení s Titoune tvoří dvojici, které se v párové akrobacii jen těžko někdo vyrovná. Cirque Trottola pracuje a performuje pod plachtou cirkusového stanu upravovaného pro potřeby jednotlivých představení. V maximální možné míře vyráží Trottola na dlouhé cesty, během nichž se snaží zasáhnout co nejširší publikum. Zkrátka, žijí život na cestě, pod cirkusovým stanem.

Kupte si vstupenky zde

Stan Trottola na Smíchovské náplavce, Hořejší nábřeží, Praha 5 – Smíchov

Parbleu!

Hrají: Jean-Paul Lefeuvre, Didier André

Jean-Paul Lefeuvre a Didier André jsou jedněmi ze zakladatelů žánru nového cirkusu. Více jak třicet let vytvářejí performance plné brilantní artistiky, skvělých hereckých výkonů, a hlavně vtipu s notnou dávkou sebeironie a nadhledu. Českému publiku je představil Ctibor Turba již r. 1994, poté, co se s nimi seznámil coby jejich pedagog na jedné z nejvýznamnějších francouzských cirkusových škol Centre national des arts du cirque. V současnosti jsou členy světově uznávaných souborů Que-Cir-Que a Cirque O. Diváci festivalu ARENA budou mít jedinečnou příležitost vidět jejich nejnovější představení ještě před jeho světovou premiérou.

Kupte si vstupenky zde

Smíchovská náplavka, Hořejší nábřeží, Praha 5 – Smíchov